Trek Lukla - Everest BC. - Amphu Lapcha - Mera Peak - Lukla

Everest BC. (základní tábor)
Nejznámější kout v Himalájích je bezesporu údolí Solo Khumbu, kde leží také nejvyšší vrchol světa Mt. Everest, v šerpském jazyce nazývaný Sagarmatha. Každý, kdo do Nepálu přijede, touží vidět na vlastní oči nejvyšší vrchol světa a seznámit se s místními obyvateli v malebném Namche Bazaru. Během treku projdeme přístupovou cestou až do základního tábora pod Mt. Everest. Trek k Everestu patří v Himalájích k vyhledávané oblasti a cestou (Lukla, Namche Bazar, Tengboche, Dingboche, Lobuche, Kala Pattar, BC. Everest) můžete spatřit a v bezprostřední blízkosti projít okolo několika osmitisícovek (Mt. Everest, Lhotse, Cho Oyu). Celé údolí Solo Khumbu, kterým budete procházet, je centrem národa Šerpů s mnoha významnými kulturními a náboženskými památkami, s velice slušným ubytováním, kvalitní stravou. Výškové převýšení na tomto treku je od 1 300 do 5 400 m.n.m..

Podrobnější popis cesty k Everest BC
Podrobý popis treku najdete na stánkách itineráře.

Poznámky pro oblast Solo Khumbu
Údolí Solo Khumbu je nejnavštěvovanější údolí v Himálajích. Je zde těžké zabloudit. Neznamená to ale, že byste měli podceňovat nebezpečí v těchto oblastech a brát trek na lehkou váhu. V podrobnějších turistických mapách a nebo u nás v Montaně najdete další možnosti přechodu bočních hřebenů, jak do oblasti Rolwalingu, tak i do oblasti na východ od Ama Dablam do údolí Hongu anebo Hinku. Z údolí Solo Khumbu je též možno se dostat přechodem přes vysoká sedla na trek k Makalu. Tyto výlety ale již patří k obtížnějším trasám a doporučujeme Vám se na ně lépe připravit, případně prostudovat další literaturu. V okamžiku, kdy opustíte hlavní cestu údolím Solo Khumbu, se rázem ocitnete ve středověku, kde úroveň ubytování, stravy a dalšího servisu velmi poklesne a očekávejte, že budete mít mnohem více starostí s trekováním v těchto místech. Neudržované cesty, mosty a lávky přes dravé řeky a potoky zde nejsou bezpečné. Nikdy se zde nepohybujte osamoceně, nehledě na to, že trekking permit, který Vás opravňuje k pobytu v oblasti Mt. Everestu vám neumožňuje bez zvláštního povolení navštěvovat tyto odlehlejší oblasti.

V ceně je:
Letenka z Káthmándú do Lukly a zpět, ubytování v Káthmandu a na treku, letištní poplatky v Lukle a Káthmandu, nosič, průvodce na treku.

Cena nezahrnuje:
Stravu v Nepálu, víza v Nepálu

Cena:
23 000 Kč plus letenka viz ceník