Trek Annapurna

Okolo Annapúrny
Trek okolo mohutné hradby Annapúren vede po staré obchodní cestě, která spojuje Nepál s Tibetem a Čínou. Výškově se trek pohybuje od 1 200 m až do sedla Thorong La 5 416 m.n.m. Na mnoha místech (Kagbeni, Mukthinath, Pisang) se setkáte se silným náboženským cítěním a zvyky. Tato oblast patřila od nepaměti k nejstarším obchodním cestám mezi jihem Himálají a Tibetem. Památky a dech tisíciletí zde, na západní straně od sedla Thorong La, budete cítit často. Projdete nejhlubším údolím na světě, kde můžete po levé straně vidět Annapúrnu (8 091) a po pravé Dhaulagiri (8 167). Po příchodu do Ghorepani navštívíme BC. Annapúrna, kde můžete obdivovat himálajské obry. Po cestě se můžete několikrát vykoupat v horkých minerálních pramenech (např. Chame, Tatopani). Trek je asi 180 km dlouhý a trvá 18-20 dní. Průsmyk Thorong La, kterým musíte projít, je více než 4 000 metrů nad mořem. Všude cestou jsou velice dobré ubytovny. Dávejte pozor na sebemenší příznaky horské nemoci!

Itinerář zájezdu
Odlet z Prahy; 2. Přílet do Káthmándú, ubytování; 3. Káthmándú – individuální prohlídka; 4. Autobusem z Káthmándú do Besi Sahar; 5. až 25. Trek na trase Bhulbhule, Syange, Tal, Tenbang Meadow, Kupar, Pisang, Braga, Chakadunga, Thorung Phedi (5400 m.n.m), Mukthinath, Marpha, Ghatte Khola, Kalopani, Tatopani lázně, Ghorepani, Tropani, Ghanrung, B.C. Annapúrna, Chomrung, Pokhara; 26. Autobusem z Pokhary do Káthmándú; 27. Káthmándú; 28. Odlet do Prahy.

V ceně je:
Autobus z Káthmándú do Besi Sahar a zpět z Pokhary do Káthmandu, ubytování, nosič, průvodce, vstupní poplatka k Annapúrně.

Cena nezahrnuje:
Stravu v Nepálu, víza v Nepálu

Cena:
22 000 Kč plus letenka viz ceník

Termín :
Jaro - duben. Podzim - říjen.