Kilimanjaro

Výchozím místem  pro zdolání nejvyšší hory Afriky Kilimanjara je  Arusha. K vrcholu vystupujeme normální cestou - Marangu route. Po vyřízení veškerých formalit se  vydáme do prvního tábora Mandara ve výšce 2 700 m n.m. V této první části výstup vede pásmem úžasného deštného pralesa, který je domovem nejenom mnoha živočichů ale i mnoha exotických rostlin.

Druhý den přespíme v Horombo hut ve výšce 3 720 m n.m. Při cestě do tohoto tábora můžeme pozorovat zvláštní květenu, např. senecie, které jsou typické pro pásmo, kterým budeme procházet.

Třetí den našeho výstupu se brzy ráno vydáme do posledního tábora Kibo Hut ve výšce 4 703 m n.m. Během cesty se krajina mění z lesnatého porostu, přes kleče až po holou krajinu pokrytou vyhaslou lávou. Mineme poslední zdroj vody, před námi začnou vystupovat dva ze tří vrcholů Kilimanjara-Gilamar Peak a Mawenzi. Brzy se ovšem celá krajina ponoří do bílé mlhy. Asi po třech hodinách dojdeme do posledního tábora na této cestě Kibo Hut. Zde se odpoledne uložíme ke spánku a po probuzení o půlnoci a vypití šálku čaje se vydáme na vlastní výstup na nejvyšší vrchol Afriky - Uhuru Peak (5 895 m n.m.).

Ještě týž den se vrátíme o jeden tábor níž, kterým  je Horombo. Poslední den vstáváme velice brzy, za svítání máme ještě šanci vidět naposledy zasněžený vrchol Kilimanjara, a do dvou hodin bychom měli dojít k hlavní bráně. Potom se přesuneme do Arushy.

*veškeré služby si lze objednat i jednotlivě.

POZNÁMKY K TERMÍNU

Je možné zvolit kombinaci jenom Kilimanjaro, nebo jenom Safari a nebo obojí Safari i Kilimanjaro. Který program si zvolíte záleží na Vás. Termín je také volitelný a k návštěvě Tanzánie jsou vhodné dvě období prosinec  až únor a nebo,  červenec až září.
Pro více informací nás kontaktujte.