Brazilie a dale

BRAZÍLIE BOLÍVIE PERU

Brazílie.
Nezapomenutelný kolorit Ria, Cukrová homole a Corcovado, nás budou doprovázet po celou dobu pobytu v Riu. Na Cukrovou homoli se dostaneme lanovkou, na Krista stojícího vysoko nad městem pojedeme taxíkem nebo pozemní lanovkou. Tuto sochu, Corcovado, věnovala městu francouzská vláda od světoznámého stavitele Gustava Eifela.
Po ruchu velkoměsta odjedeme další den k vodopádům Iguacú. Neuvěřitelné množství vody se řítí v mnoha kaskádách po celé šíři půlkruhovitého útesu do obrovského kotle. Okolní prales reprezentuje hustý porost palem, bambusu a kapradin s begoniemi, broméliemi a orchidejemi. Kvůli lepším výhledům je možno navštívit v rámci bezvízového styku i argentinskou část vodopádů a známý Ďáblův chřtán.
Bolívie
Z Iguacú je to již kousek do hlavního města Paraguaye - Asunciónu, kam přejedeme autobusem. Po základní prohlídce Asunciónu se letecky dopravíme do kouzelného La Pazu, hlavního města Bolívie ležícího ve výšce 3 577 m.n.m.
La Paz je město staré, s mnoha kulturními památkami, čarodějnickým trhem, mrakodrapy i tradičními krojovanými Indiánkami s černými kloboučky na hlavě. Budete překvapeni velkým terénním převýšením v městských ulicích, kde neexistuje rovina. Blízko La Pazu nevynecháme samozřejmě ani slavné Tiwanako
Peru
Z památek kultury, která položila základy pro inckou říši, se dodnes zachovala slavná Sluneční brána a kamenné základy náboženských a obytných budov. Blízké archeologické muzeum překvapí bohatou expozicí. Autobus nás zaveze přes úžinu San Pablo a Pedro až do poutního městečka Copacabana, situovaného přímo na břehu jezera Titicaca.
Odtud podnikneme jednodenní výlet na ostrov Slunce, kde se podle legendy narodil první Inka Manco Kapac. V dalším pokračování podél jezera Titicaca dorazíme až do peruánského Puno, odkud navštívíme i rákosové ostrovy s indiány Uru tvrdícími o sobě, že necítí chlad ledových nocí na altiplánu, protože mají černou krev.
Cusco a Machu Picchu
Vlakem či autobusem dorazíme až do bývalého hlavního města incké říše - Cuzca. Podél působivého údolí řeky Urubamba pojedeme indiánským vláčkem až pod komplex Machu Picchu. Tato stavba nebyla Španěly nikdy objevena a prvním návštěvníkem byl Američan Hiram Bingam v roce 1911.
Samotné Cuzco a jeho okolí nabízí nádherné výlety k inckým památkám, jako je hlavní Katedrála, pevnost Sacsayhuamán, lázně Tambo Machay, Puca Pucara, Qenqo i velký okruh Svatým údolím.Letecky se přemístíme do Limy, kde krátkou prohlídkou centra města s prezidentským palácem a Katedrálou ukončíme náš pobyt a odletíme domů.
 
ITINERÁŘ ZÁJEZDU
Ráno odlet z Prahy a večer přílet do Rio de Janeiro, ubytování. 2.Prohlídka města, volný program, noc v hotelu. 3. Návštěva světoznámé pláže Copacabana, volno. 4. Odjezd autobusem k vodopádům Iguacú, noc v autobuse. 5. Příjezd do města Foz do Iguacú, ubytování v hotelu, návštěva brazilské části vodopádů. 6.Celodenní prohlídka vodopádů z argentinské strany, noc v hotelu. 7.Odjezd autobusem do Paraguaye do Asunciónu, krátká prohlídka města, večer odlet na trase Asunción - La Paz, ubytování v hotelu. 8.Prohlídka města, noc v hotelu. 9.Prohlídka inckého Tiwanako, pokračování do města
Copacabana, noc v hotelu. 10. Pěší přechod Ostrova Slunce na jezeře Titicaca. 11. Jízda autobusem podél Titicaca do města Puno, ubytování v hotelu. 12.Návštěva rákosových ostrovů s indiány Uros, noc v hotelu. 13.Přesun z Puna do bývalého města incké říše - Cuzca, ubytování. 14.Ráno jízda vlakem na Machu Picchu, večer zpět. 15. Malý okruh Cuzcem (Sacsayhuamán, Tambo Machay, Puca Pucara, Qenqo, Katedrála, Coricancha). 16. Individuální volno. 17.Let na trase Cuzco - Lima, prohlídka města, večer odlet do vlasti. 18.Odpoledne přílet do Prahy.

V CENĚ JE:
V ceně zájezdu je zahrnuto: Letecká doprava z Prahy do Jižní Ameriky a zpět, místní doprava autobusy, popř. vlaky II.třídy, ubytování, pojištění u ČP, průvodce, letenky Asunción - La Paz, Cuzco - Lima a odletové taxy, informativní schůzka účastníků před odletem, vyřízení vízových formalit.

CENA NEZAHRNUJE:
Cenu za vstupní víza, stravu, vstupy do historických objektů a národních parků, výlety nad rámec společného programu.

CENA: / ceník /
Letenka z Prahy cca. 25 000 Kč
Místní letenky      cca. 17 000 Kč
Vlastní náklady na zájezd / ubytování, transport atd. viz v ceně je /              cca. 23 000 Kč
Cena celkem       cca. 65 000 Kč

TERMÍN:
Červenec  2004