Jižní Amerika

Jižní Amerika je kontinent ležící větší částí na jižní polokouli. Jižní Amerikou prochází rovník; kontinent je ohraničen Tichým oceánem ze západu a Atlantským oceánem z východu. Jižní Amerika je spojena se Severní Amerikou úzkou pevninskou úžinou obvykle nazývanou Střední Amerika. K tomuto propojení došlo z geologického hlediska velmi nedávno.

Po celé délce západního pobřeží Jižní Ameriky se vypíná pohoří And. Na východ od And, směrem do vnitrozemí, jsou rozlehlé oblasti tropického deštného lesa. Většina jihoamerické pevniny východně od And patří do povodí Amazonky.

K prvnímu osídlení Jižní Ameriky došlo zřejmě přechodem lidí přes pevninský most v dnešním Beringově průlivu. Existují ovšem i náznaky migrace z jižního Tichého oceánu.

Jihoamerický kontinent byl od 16. století do počátku 19. století téměř zcela rozdělen do kolonií pod španělskou a portugalskou správou. V současnosti zde existuje několik nezávislých republik a pár zbývajících kolonií: Francouzská Guyana, Falklandy a přilehlé ostrovy.

Kolik různých kultur a národů, bujné tropické přírody i vichrem bičovaných skal se skrývá pod těmito slovy. I přesto, že si ji každý představuje odlišně, tak Jižní Amerika je natolik různorodá, že se tu každá představa splní. Obrovský kontinent láká k návštěvě nejen svými divokými horami či zasněženými sopkami nad průzračnými jezery a nekonečnou pampou, ale i pestrými domorodými kroji a indiánskými zvyky.
Dnešní Jižní Amerika

Ovšem dnešní Jižní Amerika už není tou zlatem oplývající zemí Inků, kde v hlubinách pralesa čekalo bájné El Dorádo na svého objevitele. Hmotné poklady jsou dnes už jen v muzeích. Ty nehmotné poklady ve vašich myslích, na které budete vzpomínat při prohlížení fotografií, získáte zdarma a náhodou. Když se na Vás na hlavním trhu v Cuzcu usměje prodavačka a dá Vám ochutnat hroznů, když uvidíte majestátně kroužící kondory s rozepjatými křídly a nebo když vstoupíte do tichého světa venezuelských stolových hor.
Nabídka Montany

Montana Trekking Vám v Jižní Americe nabízí dva atraktivní výlety.
První trekking je do Argentiny, Patagonie, Chiile, Bolívie a Peru. Je zajímavý svým přístupem do jedněch z nejodlehlejších částí naší planety. Po poznání větrné Patagonie zájezd směřuje do slavných indiánských měst chilského, bolivijského a peruánského altiplána. Celou tuto cestu můžeme charakterizovat jako putování po stopách velkých osobností a dobrodruhů, jako byl Pizarro a Magalhaes.
Druhý zájezd projede Jižní Ameriku příčně od brazilského Rio de Janeira, přes mohutné vodopády Iguacú a jezero Titicaca, Bolivii, až do Cuzca a Machu Picchu v Peru.
Jižní Amerika je země veliká a proto si prostudujte náš program a zvažte, který zájezd by vám nejlépe vyhovoval.