Safari

Stejně jako většina návštěvníku Tanzánie zahrneme do svého programu  safari nejprve park Lake Manyara. Je to velké mělké jezero, kde na březích celkem z přijatelné vzdálenosti pozorujeme hrochy, volavky, zebry, opice, žirafy.

Další den se přesuneme do jedinečného místa jižní hemisféry do kráteru Ngorongoro. Na dně kráteru najdeme na poměrně malém území mnoho zvířat. Celé safari v Ngororongoro vás vtáhne do pozorování zvířat natolik, že nebudete chtít navečer odjet do kempu. Ale nikomu není dovoleno spát z bezpečnostních důvodů na dně kráteru. Našim cílem k přenocování bude "public camp" na západní hraně kráteru. V noci uslyšíte ze spodu kráteru řev mnoha zvířat, která jste přes den v kráteru viděli. Potom teprve pochopíte, proč je v kempu černošská ozbrojená ochranka, která s kulovnicí v ruce celou noc hlídá  kemp před nezvanými zvířecími návštěvníky.

Další naší  dvoudenní zastávkou je Serengety. Je to nejznámější park v Africe. Cesta savanou tohoto parku je dlouhá a cestou mnohokrát budete zastavovat když ve vaší bezprostřední blízkosti budou ve vysoké trávě běhat nebo odpočívat  lvi,  gepardi, zebry nebo žírafy. Občas na obloze zahlédnete supa a nebo naopak přes cestu vám přeběhne hyena. V Serengety každý návštěvník většinou stráví dvě noci. To uděláme i my na našem safari.

Další den pojedeme dále na sever a opustíme park Serengety severovýchodní branou. Nebudeme se vracet stejnou cestou do Arushi,  ale pojedeme okolo činné sopky Lengay která leží v bezprostřední blízkosti jezera Natron. Pokud chcete vidět něco neskutečně zajímavého seberte společně s námi trochu odvahy a vystoupejte na vrchol této sopky. To co uvidíte a najdete v jícnu vám vyrazí dech.

Během dnů na safari kromě volně migrujících zvířat budeme také moci shlédnout Masáje, kteří zde pasou a prodávají svůj dobytek. Během safari budeme mít také možnost navštívit 3 z místních kmenů: (kmen Barabiků, Masájů a tamních Křováků) a trochu se seznámíme s jejich způsobem života, tradicemi a zvyky.

Celé safari trvá 5 - 6 dní, což je zcela dostatečné k poznání všeho zajímavého.

Výchozím i návratovým místem celého safari je Arusha.

*veškeré služby si lze objednat i jednotlivě.

POZNÁMKY K TERMÍNU

Je možné zvolit kombinaci jenom Kilimanjaro, nebo jenom Safari a nebo obojí Safari i Kilimanjaro. Který program si zvolíte záleží na Vás. Termín je také volitelný a k návštěvě Tanzánie jsou vhodné dvě období prosinec  až únor a nebo,  červenec až září.
Pro více informací nás kontaktujte.